Jesteś tutaj: Start / Aktualności / INFORMACJA

INFORMACJA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 maja 2020

Informuję, że ustalony został harmonogram dostarczania nieodpłatnie odpadów pochodzących z działalności rolniczej dla mieszkańców gminy Łyse do punktów zbiórki zlokalizowanych w miejscowościach Baba i Lipniki.

Przedsięwzięcie polega na odbiorze, transporcie oraz odzysku lub unieszkodliwieniu folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag pochodzących z działalności rolniczej mieszkańców gminy Łyse. Usługa będzie realizowana przez firmę P.H.U. „REKO” Jakub Ciupiński z Myszkowa.

Rolnicy we własnym zakresie zobowiązani są dostarczyć folię rolniczą i inne odpady przewidziane w ramach programu pochodzące z produkcji rolniczej do wskazanego miejsca.

Wyznaczone zostały następujące terminy i godziny z podziałem na obsługiwane punkty zbiórki w miejscowościach:

  • 29 maja 2020 r. w miejscowości Baba (plac przy świetlicy wiejskiej), w godzinach  800 - 1700,
  • 5 czerwca 2020 r. w miejscowości Lipniki (plac przy nowej stacji uzdatniania  wody „Grabska Góra”), w godzinach 800 - 1700 .

O kolejnych terminach i miejscach dostarczania i odbioru  odpadów w miejscowościach: Łyse, Zalas, Łączki i Warmiak  zostaną Państwo poinformowani w odrębnej informacji.

 

UWAGA!

Odpady przekazywane do punktów zbierania odpadów muszą być oczyszczone z resztek organicznych, ziemi i pozbawione innej zawartości.Odpady powinny być posegregowane według kategorii: folia rolnicza, siatka i sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach i typu Big Bag. Odpady nie mogą być w postaci luźnej, prosimy o zapakowanie ich w Big Bagi,  dostarczenie ich w postaci zwartej (np. owinięte sznurkiem) umożliwiającej ich zważenie na wadze przenośnej. Odpady zanieczyszczone i nieposegregowane nie zostaną odebrane. Proszę o ścisłe stosowania się do wyznaczonych terminów.

Przy dostarczeniu odpadów pochodzących z działalności rolniczej, proszę o szczególne zachowanie wszelkich środków ostrożności w związku panującą epidemią COVID-19.

Wójt Gminy Łyse
Grzegorz Fabiszewski

Galeria

  • Powiększ zdjęcie