Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Dziewczyny z gimnazjum w Łysych trzecie w badmintonie na Mazowszu

Uczennice Publicznego Gimnazjum w Łysych: Natalia Mazuch, Julia Kowalczyk i Sylwia Mazuch zdobyły III miejsce w mistrzostwach województwa mazowieckiego w badmintonie.

Dziewczyny z gminy Łyse rewelacyjnymi pojedynkami zdobyły podium. 2 czerwca w Płocku w ramach XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej stawiło się 7 najlepszych dziewczęcych drużyn badmintonowych z Mazowsza. Wyskoki poziom sportowy przeciwniczek to nie jedyny problem, z którym trzeba było się zmierzyć tego dnia. Ogromny upał panujący na hali rozgrywek potęgował wysiłek zawodniczek. Z tymi przeciwnościami doskonale poradziły sobie dziewczyny z Łysych.

„Trzecie miejsce w Igrzyskach Młodzieży Województwa Mazowieckiego jest ogromnym sukcesem moich fantastycznych zawodniczek, jestem bardzo dumny z ich gry i postawy. To wielkie szczęście i radość mieć takie dziewczyny w swojej szkole. Mam nadzieję, że będzie to pozytywny impuls do popularyzacji badmintona w naszym regionie„ - podsumowuje Mariusz Bacławski opiekun badmintonistek, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Łysych.