Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Akcja Narodowego Czytania w Zalasiu

12 września 2023r. społeczność Szkoły Podstawowej w Zalasiu wzięła udział w Akcji Narodowego Czytania. Lekturą dwunastej już odsłony tego wydarzenia była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, wybrana z uwagi tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie jest obchodzone właśnie w roku 2023 .

Uczniowie –młodsi z klas II i III, oraz starsi – z klas VII i VIII pod okiem koordynatorki szkolnej akcji bibliotecznej – mgr Renaty Kaczmarczyk przeczytali z ogromnym przejęciem przepiękne, barwne opisy przyrody otaczającej rzekę Niemen oraz historię rodu Bohatyrowiczów. Nie było to łatwe – język powieści jest dość trudny dla współczesnego młodego czytelnika. Nie zabrakło też krótkiego quizu dla uczniów, dotyczącego wysłuchanych fragmentów dzieła Elizy Orzeszkowej, który przeprowadziła dyrektor szkoły mgr Danuta Gwiazda.

Tegoroczne Narodowe Czytanie skierowało myśli w stronę historii i pamięci o niej uświadamiając, jak cenną wartością jest wolność.

Autor: SP w Zalasiu