Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023

Program „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2021

DOFINANSOWANO

ZE ŚRODKÓW

FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO

PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łysych informuje, że Gmina Łyse w 2023 roku po raz pierwszy przystąpiła do Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego.

Program zapewnia usługi asystencji osobistej świadczone uczestnikom – osobom niepełnosprawnym przez asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej.

Łącznie do zrealizowania jest 3275 godzin usług asystencji osobistej polegającej na wsparciu osoby niepełnosprawnej w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, które będą świadczone osobom niepełnosprawnym w okresie do końca 2023 r.

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2023 realizowany przez Gminę Łyse w całości jest finansowany z państwowego funduszu celowego – Funduszu Solidarnościowego. Na realizację zadania Gmina Łyse otrzymała środki finansowe z Funduszu Solidarnościowego w wysokości 134 170,34 zł. Realizatorem Programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łysych.