Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Czytać każdy może, a nawet powinien… tak jak maluchy w szkole w Zalasiu

Koniec roku szkolnego to dobry czas na podsumowania. W Szkole Podstawowej w Zalasiu odbyło się podsumowanie konkursu czytelniczego pt: „Wieża czytelnika”, zorganizowanego dla klas I-III. W konkursie uczestniczyli wyjątkowo obligatoryjnie wszyscy uczniowie tych klas. W ten sposób wychowawczynie – mgr Magdalena Andrzejczyk, mgr Irena Górska oraz mgr Agnieszka Jarząbek - zmobilizowały maluchy do czytania ze zrozumieniem, rozbudzając zainteresowania czytelnicze i wrażliwość literacką.

Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, ale zgodnie wyłoniono zwycięzców:
KLASA I – Cezary Gwiazda, Bartosz Krawczyk, Alicja Pikura, Olaf Trzciński, Lena Turska
KLASA II - Daniel Bałdyga, Maja Bałdyga, Szymon Krysiak, Gabriela Polak
KLASA III - Jakub Dąbkowski, Maria Waszkiewicz

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, precyzyjnie wykonane przez Monikę Krysiak – sekretarkę naszej szkoły i zarazem twórczynię kurpiowską oraz nagrody książkowe, ufundowane przez szkolną Radę Rodziców.

Zapał do czytania jest. Czas też – w końcu dwa miesiące wakacji przed maluchami na wiele wakacyjnych czytelniczych odkryć.

Autor: Renata Korytkowska