Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Klasa dla klasy czyli kreatywność dla innych w modzie

Maj i czerwiec to intensywny czas w szkole, nie tylko z powodu kończącego się roku szkolnego. Jest to doskonały czas na wykorzystanie kreatywności i pomysłowości uczniów w szlachetnym celu – dla innych. Stąd pomysł projektu „klasa dla klasy”.

W Szkole Podstawowej w Zalasiu jest to pomysł innowacyjny, znany natomiast i realizowany w innych placówkach edukacyjnych. Koordynator projektu mgr Agnieszka Jarząbek zaangażowała w działania klasy I-III, które wykazały się niezwykłą pomysłowością. Klasa I z wychowawczynią mgr I. Górską przygotowała w formie widowiska fragmenty dawnych obrzędów i zwyczajów związanych z wyjściem pary młodej do ślubu oraz wesela z kurpiowskimi pieśniami, przyśpiewkami oraz różnorodnych zabawami angażującymi widzów czyli inne lasy do aktywnego udziału w przedsięwzięciu. Nie zabrakło też weselnych kurpiowskich fafernuchów, a spektakl tak spodobał się dzieciom, że w sumie obejrzeli go wszyscy uczniowie szkoły w Zalasiu Klasa druga z wychowawczynią mgr A. Jarząbek przygotowała zajęcia plastyczne pod nazwą „Moje wakacje”. Dzieci pracowały w parach, miały okazję porozmawiać oraz stworzyć piękną wspólną grupową pracę plastyczną  zatytułowaną: „Moje wakacje”. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i kreatywnością, a efekty podziwiać mogli wszyscy na szkolnym korytarzu. Klasa trzecia z wychowawczynią mgr M. Andrzejczyk z okazji Dniu Dziecka przygotowała dla maluchów zabawy sportowo-rekreacyjne, które cieszyły się dużym zaangażowaniem.

Czy warto? Jeśli w grę wchodzi nauka kreatywności, myślenia analitycznego, umiejętności pracy zespołowej, międzyklasowej, ale jednocześnie samodzielności, zaangażowania dla innych i zwykłej ludzkiej empatii, to tak! Zawsze warto! Wnioski? Innowacja będzie kontynuowana w nowym roku szkolnym. W Szkole Podstawowej w Zalasiu sprawdziła się idealnie.

 

Autor: Renata Korytkowska