Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

WYNIKI KONKURSU NA PLAKAT ANTYNIKOTYNOWY

pt. ,,WIEM O CO CHODZI- PALENIE SZKODZI” - akcja profilaktyczna z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa z dnia 31.05.2022r.

„Wiem o co chodzi-palenie szkodzi” to tytuł konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Wejdzie po raz pierwszy, ale miejmy nadzieję, że nie ostatni zważywszy na  jego cel edukacyjny. Główną ideą konkursu było zachęcenie uczniów do promowania zdrowego stylu życia w środowisku wolnym od dymu papierosowego. Inicjatywa powiązana była ze Światowym Dniem Bez Papierosa, który przypada co roku na 31 maja.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród rzeczowych i pamiątkowych dyplomów poprzedziła krótka akademia. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce antynikotynowej. Potem nastąpiło przemówienie Pani Dyrektor oraz projekcje krótkich filmów edukacyjnych dotyczących stosunku młodych do tego uzależnienia.

Warto dodać, iż chcemy, jako społeczność szkolna, budować w świadomości dzieci i młodzieży wizerunek człowieka, który nie pali papierosów i czuje się z tym dobrze. Zdajemy sobie sprawę, że wyliczanie zagrożeń i szkodliwych skutków płynących z palenia, tylko do pewnego stopnia zniechęca od sięgnięcia po papierosa. Poprzez zadanie konkursowe oraz akademię, chcemy zachęcić młode pokolenie do zastanowienia się nad plusami życia w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego.

Autor: SP w Wejdzie