Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Opieka wytchnieniowa - edycja 2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łysych informuje, że Gmina Łyse  w 2022 roku po raz czwarty przystąpiła do Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego.

Celem głównym Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami zależnymi: ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osobami z orzeczeniami równoważnymi poprzez możliwość uzyskania doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki w formie usługi opieki wytchnieniowej.

Łącznie do zrealizowania jest 1920 godzin usług opieki wytchnieniowej, które będą świadczone w formie pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej, w okresie do końca 2022 r.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z wyżej wymienionej pomocy mogą zgłaszać się do dnia 20 marca 2022r. do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łysych celem dopełnienia formalności. Szczegółowe informacje pod nr telefonu: 27 7725475 w. 32.