Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

XIV Sesja Rady Gminy Łyse - 17 lipca 2020 r.

17 lipca 2020 roku w budynku Gminnego Centrum Kultury w Łysych odbyły się obrady XIV Sesji Rady Gminy. Głównym tematem obrad były zmiany budżetu Gminy Łyse na bieżący rok, niezbędne z uwagi na realizowane inwestycje.

W budżecie Gminy Łyse na 2020 rok wpisane zostało zadanie pn. „Zaprojektowanie i budowa sieci wodociągowej w msc. Pupkowizna i Łyse oraz przydomowych oczyszczalni ścieków dla budynków szkół podstawowych w Dębach, Łączkach,  Pupkowiźnie, Szafrankach, Warmiaku i Wejdzie” w kwocie 300.000 zł. Będzie to jedna z największych inwestycji, polegająca na  rozbudowie sieci wodociągowej w ostatnich latach. Po stronie dochodów ujęta została dotacja celowa w formie refundacji w ramach programów finansowych z udziałem środków europejskich na zadanie  pn. „Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie centrów miejscowości Łyse, Lipniki i Zalas” w kwocie 306.728 zł oraz dotacja celowa od  Województwa Mazowieckiego  na zadanie pn. „Rozbudowa drogi gminnej Łyse – kolonia Worek od km 0+000,00 do km 0+900,00” w wysokości 55.000 zł. Ponadto do budżetu wpisane zostały środki pozyskane z WFOŚiGW na realizację zadania  „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Łyse” kwocie 17.832 zł. Planowany udział finansowy mieszkańców naszej gminy w powyższym zadaniu wynosi  8.392 zł.

Gmina Łyse otrzymała dofinansowanie realizacji pięciu zadań ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach MIAS MAZOWSZE 2020. Sołectwa: Dudy Puszczańskie, Piątkowizna, Pupkowizna, Wejdo i Zalas otrzymały po 10 tys. zł dofinansowania na realizację zadań zgłoszonych przez sołtysów i rady sołeckie, tj.:

  • Wyposażenie placu wiejskiego w Dudach Puszczańskich;
  • Budowa placu zabaw przy Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Piątkowizna;
  • Zagospodarowanie skweru przy Szkole Podstawowej w Pupkowiźnie;
  • Budowa placu integracyjnego przy Szkole Podstawowej w Wejdzie;
  • Zakup strojów ludowych dla KGW w Zalasiu.

 

XIV Sesja Rady Gminy Łyse - transmisja na żywo - 17 lipca 2020 r.

(prosze kliknąć link)

 

Głosowanie imienne