Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

SPRAWOZDANIE Z I TURNIEJU SZACHOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY ŁYSE – 15.02.2017 r.

W środę 15 lutego 2017 r. o godzinie 9.00 został rozegrany w świetlicy szkolnej przy Publicznym Gimnazjum  Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Łyse, który  skierowany był do wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i osób dorosłych z terenu gminy Łyse, bez względu na posiadany ranking oraz posiadany poziom gry.

          Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyłonienie indywidualnych mistrzów gminy Łyse.

Ta niezwykle pasjonująca, wymagająca  logicznego myślenia gra planszowa, której współczesne zasady ukształtowały się jeszcze w średniowieczu, przyciąga niczym magnez coraz to młodszych graczy. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach dzieci radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi.

Zawody były rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych. Rozgrywki przeprowadzono systemem kołowym, w którym gracze musieli przystąpić do ośmiu partii gry.

Nad przebiegiem rozgrywek czuwali specjaliści  -  pani Katarzyna Zapert  i pan Robert Michalak z Klubu Szachowego Maraton z Łomży. Oni też w dniu 13 i 14 lutego przeprowadzili  warsztaty,, Graj w szachy”,  podczas których uczestnicy mogli uczyć się  i doskonalić  technikę gry.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Szkoła Podstawowa:

1 miejsce – Patryk Trzciński – kl. VI - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łysych

2 miejsce – Kacper Zapert  kl. –V -  Szkoła Podstawowa SIGiE w Warmiaku

3 miejsce – Piotr Pliszka - kl. IV - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łysych

Publiczne Gimnazjum :

1 miejsce Filip Gnatkowski – kl. II Publiczne Gimnazjum w Łysych

2 miejsce  Zofia Dąbkowska kl. II –Publiczne Gimnazjum  Łysych

          Na zakończenie turnieju przybył Wójt Gminy Łyse Pan Jerzy Ksepka, który podziękował organizatorom, a  w szczególności dzieciom za udział w rozgrywkach oraz wręczył wraz z Dyrektorami Szkół Panem Janem Drężkiem i Panem Mariuszem Bacławskim puchary, dyplomy i nagrody dla zwycięzców turnieju.

Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania sponsorom za wsparcie finansowe, mediom za  popularyzację tego typu działań i  wszystkim, którzy włączyli się w sprawy organizacyjne.

          Mamy nadzieję, że ten turniej na stałe wpisze się do sportowego kalendarza imprez szkół.

Autor: Barbara Kaczyńska, Urszula Gawrych