19 grudnia 2022
Wyższe progi dochodowe, niemal dwukrotnie wyższe dofinansowanie, urealnienie kosztów jednostkowych to główne zmiany, które mają zachęcić Polaków do głębokiej termomodernizacji wraz z wymianą źródła ciepła. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Ministerstwem Klimatu i Środowiska wprowadza kolejną odsłonę programu „Czyste Powietrze”, która spowoduje, że Beneficjenci programu nie tylko uzyskają bezpieczeństwo cieplne dla swoich domowników, ale docelowo będą płacić mniej za ciepło.
2 stycznia 2023
Strona internetowa www.czystepowietrze.gov.pl
24 maja 2022
Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie obecnym w dymie benzo(a)pirenem może okazać się zabójcze, ponieważ przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza wprowadzono uchwałę antysmogową[1] i wszyscy mieszkańcy Mazowsza są zobowiązani do przestrzegania jej postanowień od 11 listopada 2017 r.
6 maja 2022
Wójt Gminy Łyse, zaprasza na spotkanie dotyczące programu „Czyste powietrze”, które odbędzie się dnia 18 maja 2022 r. o godz. 10.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury Spotu i Rekreacji w Łysych.
18 marca 2022
Wójt Gminy Łyse informuje, że w dniu 23 marca 2022 r. o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej w Warmiaku odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Programu Czyste Powietrze.
9 marca 2022
Szanowni mieszkańcy Gminy Łyse,
w trosce o stan środowiska w naszej gminie w budynku Urzędu Gminy Łyse uruchomiony został Punkt konsultacyjno - informacyjny programu „Czyste Powietrze” w ramach podpisanego porozumienia w sprawie współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
23 września 2021
Wójt Gminy Łyse informuje, że w dniu 28 września 2021 r. o godzinie 14.00 w Remizie OSP ŁYSE (sala na I piętrze) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Programu Czyste Powietrze.
Podczas spotkania możliwe będzie uzyskanie informacji dotyczących pozyskania dotacji na cele termomodernizacji indywidualnego budynku mieszkalnego w tym m.in. wymiana nieefektywnego źródła ciepła wraz z instalacją c.o, wykonanie instalacji fotowoltaicznej, wykonanie ocieplenia przegród budowlanych, zakup i montaż okien, drzwi zewnętrznych, bram garażowych oraz inne działania termomodernizacyjne.
2 sierpnia 2021
W związku z nowelizacją ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (POŚ) oraz ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (ustawa o wspieraniu termomodernizacji), dokonanej ustawą z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie niektórych ustaw związanych ze świadczeniami na rzecz rodziny (Dz. U. poz. 1162) (ustawa zmieniająca), informujemy, iż ustawa zmieniająca weszła w życie dnia 13 lipca 2021 r. i z tym dniem w związku z uchyleniem podstawy prawnej do wydania utraciło między innymi moc rozporządzenie:
- wydane na podstawie art. 10s POŚ, określające wzór żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej oraz wzór zaświadczenia.
27 lipca 2021
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina o zbliżającej się corocznej przerwie w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach dla osób fizycznych, które to osoby lub członkowie ich gospodarstwa domowego uzyskują dochody z gospodarstwa rolnego. Zaświadczenie o dochodach jest obowiązkowym załącznikiem do wniosku o podwyższony poziom dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”. Wydawanie dokumentu w tym przypadku będzie wstrzymane od 1 sierpnia do dnia publikacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego obwieszczenia o podatku rolnym.
14 lipca 2021
1 lipca 2021 r. weszła w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze", uwzględniająca wycofanie dotacji na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), zwiększenie progów dochodowych w części drugiej programu (podwyższony poziom dofinansowania) oraz poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie. Program został też uzupełniony o zapisy dotyczące ścieżki bankowej.
Strona: 1/2