Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Łyse

Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" po raz ósmy zorganizowało rajd rowerowy, tym razem 8 maja 2022r. przez Wigierski Park Narodowy.

Wigierski Park Narodowy to jeden z największych polskich parków, szczycący się aż 42 jeziorami w swoich granicach. W czasie gdy wszyscy szturmują Mazury, dosłownie kilkadziesiąt kilometrów dalej można znaleźć spokój, piękną dziką przyrodę i wspaniałe tereny do aktywnej turystyki.

Wigierski Park Narodowy przygotował naprawdę godny polecenia szlak - zaznaczona na zielono, 41-kilometrowa trasa ,, Wokół Wigier” pozwala okrążyć całe jezioro Wigry i naprawdę docenić piękno parku. Na trasie wokół jeziora Wigry znaleźliśmy wiele interesujących miejsc, gdzie warto zrobić postój. Na uwagę zasługiwały między innymi:

  • punkt widokowy na jezioro Wigry w Bryzglu
  • wieża widokowa w Kruszniku oraz w Starym Folwarku
  • dzika plaża Piaski znajdująca się pomiędzy miejscowościami Czerwony Folwark oraz Rosochaty Róg
  • Baza rybacka Wigierskiego Parku Narodowego z wystawą "Historia i tradycja rybołówstwa nad Wigrami" w Czerwonym Folwarku
  • Klasztor w Wigrach
  • Muzeum Wigier w Starym Folwarku 
  • Wigierska Kolej Wąskotorowa w miejscowości Płociczno W sumie zrobiliśmy 50 km.

Stowarzyszenie zostało założone w 2011 roku w Łysych i od tamtego czasu aktywnie włącza się w aktywizację lokalnej społeczności poprzez uprawianie turystyki oraz uprawiania różnego rodzaju sportu. W 2018 roku stowarzyszenie rozpoczęło realizację projektu „Aktywnie i z Uśmiechem”, które w swoich celach ma poszerzenie uprawiania turystyki i aktywności fizycznej wśród lokalnej społeczności.

8 Rajd Rowerowy – Wokół Wigier upłynął w miłej atmosferze i z nadzieją na kolejne takie spotkanie. Liczba uczestników rajdu w związku z obostrzeniami pandemicznymi oraz z zachowaniem ogólnych warunków bezpieczeństwa została określona na 20 osób. W tym roku rajd został objęty patronatem przez Wójta Gminy Łyse Pana Grzegorza Fabiszewskiego. Rajdy są dedykowany tylko i wyłącznie członkom stowarzyszenia. Zapraszamy do dołączenia do nas.

Autor: Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci"