Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Łyse

Kiermasz kart bożonarodzeniowych

Kartki świąteczne to wspaniała tradycja, którą warto podtrzymywać. Kartki na Boże Narodzenie, zwłaszcza ręcznie robione zachwycą obdarowanych i będą stanowić przepiękną ozdobę świąteczną. W dniach 10 i 13 grudnia 2021r. w Szkole Podstawowej w Zalasiu odbył się kiermasz świąteczny.  Nauczyciele  wspólnie z uczniami zaangażowali się w przygotowanie kart świątecznych na zajęciach plastycznych. Wcześniej zorganizowaliśmy również warsztaty z   p. Anną  Ceberek, która pokazała nam jak zrobić  piękne karty z motywem kurpiowskim.

W ramach akcji MEN ,,Razem na Święta” dyrekcja, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowane kartki świąteczne wraz z serdecznymi życzeniami przesłali  m.in. dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Dr Józefa Psarskiego oraz do hospicjum w Łomży i w Ostrołęce .

Poza tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym Frohe Weihnachte - Merry Christmas (kartki Bożonarodzeniowe) organizowanym przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce.  

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się do akcji i finansowo ją wsparły.

       Koordynator akcji : Magdalena Andrzejczyk
Współpraca: I. Górska, M. Gwiazda,
Romańska- Lis, D. I. Wysmułek