Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

XI Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym

W dniach 8-9 września 2018r. gościliśmy w miejscowości Łyse XI Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym.  Na starcie w sobotę o godzinie 11.00 stanęła ponad setka zawodników, wśród nich wiele utytułowanych postaci polskich biegów.

Po raz piąty z kolei najlepszą zawodniczką została Patrycja Bereznowska z rezultatem 232 km 390 m, wśród mężczyzn najdłuższy dystans pokonał Andrzej Piotrowski  243 km 414 m.
W biegu uczestniczyła liczna grupa reprezentantów Ostrołęki i regionu. Gminę Łyse dzielnie reprezentował  Kazimierz Puławski  z wynikiem 182,746 km,  który wywalczył brązowy medal zajmując 3 miejsce w kategorii wiekowej M5 (50-60 lat) oraz 23 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

W ramach zawodów odbyła się również sztafeta, w której rywalizowało 8 drużyn. Gminę Łyse reprezentowała drużyna KWK ŁYSE w składzie: Krzyżewski Adam, Wiśniewska Andżelika, Wiśniewski Aleksander, Wiśniewski Mariusz, Krzyżewski Grzegorz i Kobus Bogusława, zajmując piąte miejsce.

Organizatorzy mistrzostw: Powiat Ostrołęcki, Gmina Łyse, Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych oraz ULKS ATHLETIC Nowa Wieś. Koordynatorem imprezy był Waldemar Pędzich, kierownictwo nad mistrzostwami sprawował Polski Związek Lekkiej Atletyki.