Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Podsumowanie zbiórki artykułów dla ludności cywilnej Państwa Ukraińskiego

Gmina Łyse włączyła się w akcję "Solidarni z Ukrainą". Od wtorku do czwartku (01.03.-03.03.2022r.) w sklepach na terenie naszej gminy przeprowadzona została zbiórka najpotrzebniejszych artykułów dla ludności cywilnej Państwa Ukraińskiego.

Posegregowane oraz odpowiednio zabezpieczone artykuły spożywcze i przemysłowe zostały dziś rano przewiezione do Gminy Rzekuń (w sumie ponad 90 kartonów), która koordynuje akcją.  Docelowo pomoc materialna od naszych mieszkańców trafi do Ustrzyk Dolnych, gdzie zostanie rozdysponowana w miarę bieżących potrzeb.

Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc naszym sąsiadom. Dziękuję również Szkolnemu Kołu Caritas, Kołu Wolontariatu oraz Samorządowi Uczniowskiemu (działającym przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych) za pomoc w przygotowaniu zebranych artykułów do transportu.

Wójt Gminy

 Grzegorz Fabiszewski