Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Wyjazd rowerowy po międzynarodowym szlaku EuroVelo R10 na trasie Hel-Gdańsk

Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" po raz kolejny zorganizowało wyjazd rowerowy po międzynarodowym szlaku rowerowym EuroVelo R10, tym razem na trasie Hel-Gdańsk. Stowarzyszenie zostało założone w 2011 roku w Łysych, i od tamtego czasu aktywnie włącza się w aktywizację lokalnej społeczności poprzez uprawianie turystyki oraz różnego rodzaju sportu.

W 2018 roku stowarzyszenie rozpoczęło realizację projektu „Aktywnie i z Uśmiechem”, które w swoich celach ma poszerzenie uprawiania turystyki i aktywności fizycznej wśród lokalnej społeczności. Wyjazdy rowerowe stowarzyszenie organizuje od 2013 roku. W organizację poprzednich wypraw zawsze włączał się samorząd gminy Łyse. W tym roku pomoc w organizacji otrzymaliśmy od Wójta Gminy Łyse Pana Grzegorza Fabiszewskiego. Wyjazd był dedykowany tylko i wyłącznie członkom stowarzyszenia. Trasa wycieczki rozpoczęła się na „początku Polski” obok Kopca Kaszubów na Helu. Pierwszy odcinek trasy prowadził Mierzeją Helską do Władysławowa, gdzie zrobiliśmy krótką przerwę regeneracyjną. Następnie przez Puck i Trójmiasto, gdzie zakończyliśmy rajd przy pomniku Neptuna w Gdańsku. Łączna długość pięknej rowerowej trasy to ponad 115 kilometrów, a zdecydowaną jej większość stanowią drogi rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Wyjazd Rowerem Przez Półwysep Helski upłynął w miłej atmosferze i z nadzieją na kolejne takie spotkanie. Liczba uczestników rajdu w związku z obostrzeniami pandemicznymi oraz z zachowaniem ogólnych warunków bezpieczeństwa została określona na 20 osób.

Autor: Prezes Stowarzyszenia „Uśmiech Dzieci” - Adam Żubrowski