Dni Dawcy Szpiku w Myszyńcu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 listopada 2019

Wolontariusze z naszej szkoły zarejestrowali ponad sześćdziesięciu potencjalnych dawców.

DKMS to działająca na całym świecie fundacja, której misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Fundacja od ponad 10 lat działa w Polsce i w tym czasie pozyskała prawie półtora miliona potencjalnych dawców.

Mamy w tym swój skromny udział. Uczniowie klasy III i IV TTŻ  oraz  IV TA przez kilka dni rejestrowali osoby, które zadeklarowały chęć zostania dawcą. Stało się to za sprawą Diany Marcinkiewicz - kosmetyczki z Myszyńca. Pani Diana nawiązała kontakt z DKMS  i zaprosiła nas do współpracy w ramach Dni Dawcy Szpiku. Uczniowie zostali przeszkoleni i przystąpili do działania. Przeprowadzali z ochotnikami wstępny wywiad medyczny i pomagali wypełniać formularz rejestracyjny. Ostatni krok stanowiło  pobranie materiału z jamy ustnej potencjalnych dawców. Nasi wolontariusze  bardzo dobrze wywiązali  się z tego odpowiedzialnego zadania.

Akcja doskonale się powiodła -  zgłosiło się kilkadziesiąt osób, gotowych nieść pomoc potrzebującym! To bardzo dobry wynik, który zawdzięczamy kontaktom i sile przekonywania pani Diany, koordynującej wszystkie działania.

W akcji wzięli udział: Martyna Borkowska, Emilia Małż, Magdalena Krysiak, Katarzyna Lipka, Aleksandra Ochocińska,  Wiktoria Szablak, Mateusz Dawid, Magdalena Szymańska, Natalia Szmigiel, Edyta Sobotka, Karolina Kozłowska, Szymon Banach, Patryk Bałdyga i Maciej Zakrzewski, a czuwała nad nimi pani Joanna Kubeł – kierownik kształcenia praktycznego.

ZSP w Łysych

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie