Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Nasi mieszkańcy osiągają w Nordic Walking kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej i krajowej

W dniu 6 maja odbyły się XV Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Wejherowie. Mariusz Wiśniewski wystartował na dystansie 21 km i wywalczył III miejsce w swojej kategorii.
Marcin Brewczyński wystartował na dystansie 10 km i również zajął III miejsce w kategorii. I w taki oto sposób brązowe medale przywieźli na Kurpie.
W dniu 13 maja nasi reprezentanci wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach organizacji ONWF, które odbyły się w Czechach w malowniczej miejscowości Bruntal. W tych zawodach udział wzięli Marcin Brewczyński oraz Paweł Kaczmarczyk. Wywalczyli II-gie oraz IV-te miejsce. Były to pierwsze międzynarodowe mistrzostwa organizowane w Republice Czeskiej.
Ale żeby tego było mało to w drodze powrotnej wzięli udział w zawodach Polska Liga Nordic Walking, Liga Centrum- Kraszew 2023 Gmina Andrespol. Marcin Brewczyński tym razem zdecydował się na dystans 5 km i zajął III miejsce, a Paweł Kaczmarczyk dając z siebie wszystko zajął wysokie V miejsce.
Sportowa passa trwa w najlepsze!! Ciężkie treningi przynoszą zasłużone efekty. Życzymy dalszych sukcesów!!!