Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Przedwakacyjne uczniowskie wyprawy ze szkoły w Zalasiu

Ostatnie dni roku szkolnego dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Zalasiu to czas, który upływa pod znakiem podróży. Najmłodsi – maluchy z klas I-III wraz z wychowawczyniami wyruszyły do Warszawy, aby poczuć magię stolicy podczas wizyty w Muzeum Iluzji, w Centrum Pieniądza  i w Centrum Nauki Kopernik, a także spróbować swych sił w miejskiej grze terenowej.

Starsi uczniowie z klas IV-VIII odwiedzili Kraków, Łagiewniki  i Wieliczkę, odkrywając piękno najstarszych polskich zabytków. Magiczną podróż w czasie przeżyli  też w największym europejskim  Muzeum Archeologicznym w Krakowie.  Wyjazdy miały szansę na realizację dzięki projektowi  Ministerstwa Edukacji i Nauki - "Poznaj Polskę". Udział w tym przedsięwzięciu stworzył możliwości  turystyczno – rekreacyjne i poznawcze naszym uczniom.

Podróże kształcą. W procesie edukacyjnym nic tak nie pomaga jak doświadczenia, a tych osobistych spotkań z kulturą, sztuką, architekturą uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalasiu mieli w ostatnim tygodniu nauki bardzo wiele.

Autor: Renata Korytkowska