Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Amelka Anisowycz z Ukrainy odwiedziła gminę Łyse

W środę 2 czerwca w gminie Łyse gościła Amelia Anisowycz, siedmiolatka, która ponad trzy miesiące temu wykonała w kijowskim schronie piosenkę „Mam tę moc” z filmu „ Kraina lodu”. Wzruszyła wszystkich w schronie swoim śpiewem. Nagranie trafiło do internetu i obiegło cały świat. Amelia z mamą, babcią i bratem trafiła bezpiecznie do Polski. I tu spełniło się jej marzenie. Dziewczynka marzyła, żeby zaśpiewać na prawdziwej scenie przed dużą publicznością. Podczas charytatywnego koncertu w łódzkiej Arenie Atlas zaśpiewała hymn Ukrainy i „Mam tę moc”. Koncert transmitowały zagraniczne telewizje.

Amelka jest energiczną, uśmiechniętą siedmiolatką, która uwielbia rysować, śpiewać i …. jednorożce. Stała się symbolem nadziei i siły ukraińskich cywilów. Spotkała się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Łysych, w tym także ukraińskimi, które przebywają na terenie gminy. Została bardzo serdecznie przyjęta przez szkolną społeczność i wyściskana przez panią dyrektor. Szybko znalazła wspólny język z rówieśniczkami, które pokazały jej szkolne klasy.

Amelka otrzymała na pamiątkę mnóstwo prezentów. Także od Wójta Gminy Grzegorza Fabiszewskiego, który przypomniał, że wczoraj był Dzień Dziecka, radnych powiatu Stanisława Lipki i Andrzeja Lisa oraz radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosława Augustyniaka. Dziewczynka miała także okazję zobaczyć jak przygotowuje się na Kurpiach kwiaty z bibuły. Warsztaty przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zalasiu. Także wspaniały poczęstunek z rejbakiem w roli głównej. Amelia odwiedziła też szkołę podstawową w Zalasiu. Bardzo podobał jej się przyszkolny plac zabaw i sala najmłodszej, przedszkolnej grupy. Jednym z prezentów dla dziewczynki był wianuszek z kwiatów w barwach narodowych Ukrainy. Zrobiła go Justyna Kaczorek, dyrektor GOKSiR w Baranowie.

Na Kurpiach Amelii towarzyszyła Anna Grabowska, trenerka wokalu, która po raz kolejny poprowadziła warsztaty wokalne dla młodzieży w Zespole Szkół Powiatowych w Łysych oraz mama pani Ani, Jola. Inicjatorem warsztatów i wizyty Amelii Anisowycz był radny Stanisław Lipka. Powiat Ostrołęcki wsparł finansowo organizację warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/profile.php?id=100069066375038 

Autor: źródło: Powiat Ostrołęcki