Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ŁYSE

W bieżącym roku kontynuowana jest bezpłatna pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu gminy Łyse.

Pomoc psychologiczna świadczona jest głównie w ramach profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, a także przeciwdziałaniu narkomanii. Z pomocy psychologa skorzystać mogą dzieci i młodzież, w których rodzinach występuje problem uzależnienia od alkoholu, innych środków uzależniających, dotknięte przemocą domową oraz innymi problemami, z którymi nie są w stanie sobie poradzić, także w dobie pandemii.

Spotkania z psychologiem będą miały miejsce w następujących miejscach i terminach:

  • Szkoła Podstawowa w Łysych - drugi wtorek miesiąca w godzinach 12.30 - 15.30;
  • Szkoła Podstawowa w Lipnikach - pierwszy piątek miesiąca w godzinach 9.00 - 12.00 i trzeci piątek miesiąca w godzinach 12.15 - 14.15;
  • Szkoła Podstawowa w Zalasiu - pierwszy piątek miesiąca w godzinach 12.15 - 14.15 i trzeci piątek miesiąca w godzinach 9.00 - 12.00.

Chęć skorzystania z pomocy psychologicznej w szkołach można zgłaszać:

  • bezpośrednio do psychologa w godzinach jego pracy w miejscach udzielania pomocy,
  • do dyrekcji poszczególnych szkół,
  • Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łysych,
  • Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Łysych, pokój nr 15, tel. 29/77 25 475 w. 35.

Powyższe formy pomocy są bezpłatne, w całości finansowane przez Wójta Gminy Łyse ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Autor: Przewodnicząca GKRPA w Łysych - Wioletta Szymczyk