Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

„Ślub będziemy brać ze szkołą”

28 września 2021r. „ślub” ze szkołą wzięli uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Zalasiu. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Zalasiu pod przewodnictwem ks. Proboszcza, który zachęcał pierwszoklasistów do szczerej rozmowy z Bogiem, czyli modlitwy.

Po powrocie do szkoły pierwszoklasiści wraz z uczniami kl. IV wystawili przedstawienie pt. Czary –mary, podczas którego Pani dyrektor została zamrożona przez złą czarownicę i tylko pierwszaki mogły ja odczarować wykazując się wiedzą i poprawnie wykonanymi zadaniami. Pierwszoklasistom oczywiście udało się pokonać złe czary i dzięki temu Pani dyrektor mogła pasować ich na prawowitych uczniów. Po części artystycznej, podziękowaniach i wręczonych prezentach wszyscy  udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Piękne podziękowania kierujemy pod adresem: Pana Wójta Grzegorza Fabiszewskiego za obecność, Księdza Proboszcza Jacka Tureckiego za wspólną modlitwę, Pani dyrektor za akt pasowania uczniów, rodziców i nauczycieli za zorganizowania całej uroczystości .

Autor: /SP Zalas/