Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Dzień Bajki w Szkole Podstawowej w Zalasiu

Tak barwnie i wesoło w naszej szkole dawno nie było. 24 września 2021r. miał miejsce Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który wyjątkowo został przesunięty z 5 listopada na wcześniejszy termin. W tym roku przybliżyliśmy uczniom głównych bohaterów wierszy Jana Brzechwy. Każda klasa wraz z wychowawcami począwszy od 3-4 latków do ósmoklasistów, przygotowała inscenizację jednego z wierszy pisarza. Ich interpretacje zadziwiły i rozbawiły całą szkolną publiczność, a wszyscy w tym dniu staliśmy się jedną wielką Akademią Pana Kleksa.

Przeżyciom teatralnym towarzyszył kiermasz zabawek, książek oraz gier planszowych, które zostały przyniesione przez przedszkolaków, uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Nie zabrakło także „kleksowego jedzonka”, czyli czegoś dobrego „na ząbek” przygotowanego przez naszych niezawodnych rodziców. Całej akcji przyświecał jeden ważny cel – pomoc Zosi Bigos chorej na SMA. Dzięki całej szkolnej wspólnocie  udało nam się zebrać aż 4100 zł.

Podobną akcję nasza szkoła zorganizowała w ubiegłym roku szkolnym. Wówczas kwotą 1600 zł wsparliśmy rodzinę z Lemana, która podczas pożaru straciła dom.

Wszystkim darczyńcom, uczniom, rodzicom, nauczycielom za współorganizację i aktywny udział pięknie dziękujemy.

Koordynatorzy akcji: Irena Górska, Hanna Romańska-Lis, Magdalena Andrzejczyk, wychowawcy klas,
D. Gwiazda /dyr. SP Zalas /.

Autor: SP w Zalasiu