Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Od przedszkola do… maratonu

Oddziały przedszkolne funkcjonujące przy Szkole Podstawowej w Zalasiu wzięły udział w  V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, organizowanym przez krakowski miesięcznik Bliżej przedszkola- wychowanie i edukacja.

Celem cyklu sportowych imprez, mających w całej Polsce miejsce w okresie od 6 do 24 maja, było popularyzowanie biegania wśród dzieci oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu. Przedszkolaki ze szkoły w Zalasiu miały też w tym ogromnym przedsięwzięciu swój mały udział. Impreza odbyła się na szkolnym boisku. Przed biegiem mali zawodnicy otrzymali numer startowy jak w prawdziwym maratonie. Odbyła  się też profesjonalna wstępna rozgrzewka poprowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego naszej szkoły – mgr Tomasza Gwiazdę. Kolejny etap rozgrzewki prowadziła uczennica klasy VII  – był to krótki aerobik przy muzyce.

Najważniejszy moment programu czyli bieg był  bardzo emocjonujący. Jako pierwsze na linii startu stanęły 3 i 4-latki: najpierw dziewczynki, później chłopcy. Podobnie rzecz miała się z 5 i 6-ciolatkami. W piątej edycji akcji „Sprintem do maratonu” w całej Polsce wzięło udział ponad 82 tysiące maluchów z 1224 szkół – w tym 37 przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Zalasiu. Pokonali oni wszyscy dystans 1002 maratonów - 120 metrów należało do przedszkolaków z Zalasa. Dyrektor szkoły mgr  Danuta Gwiazda wręczyła wszystkim Małym Maratończykom pamiątkowe dyplomy i medale. Dzień sportowy na tym się nie skończył. Na dzieci czekały jeszcze atrakcyjne zabawy sportowe oraz pyszne gofry zrobione przez mamy. Szkolnymi koordynatorami ogólnopolskiej akcji biegowej była mgr Magda Gwiazda we współpracy z mgr Magdaleną Andrzejczyk i mgr Tomaszem Gwiazdą.

Autor: SP Zalas